PRIHLÁSENIE
REGISTRÁCIA
ČLÁNKY
KATEGÓRIE
ÚVOD
Najportal.sk
Vyhľadávač tovaru

napr. Dámska obuv, Bicykle, Ventilátory

Najpredávanejšie mobilné telefóny


12/10/2020 - 11:18 | Prečítané 3670x
Dvaja z troch Slovákov vlastnia smartfón. Aj prieskumy ukazujú, že nás oslovujú moderné technológie, pred kúpou sa radi informujeme a máme prehľad v značkách. Rozhodujúca pri kúpe však pre slovenského zákazníka nie je imige značka, ale primeraná cena produktu.

Za mobilný telefón je väčšina Slovákov ochotná utratiť do 500 eur - je pre nás dôležitý kvalitný fotoaparát, možnosť používať telefón ako súčasť svojej práce či zábavy a istá životnosť. Naopak, jabĺčko na zadnom kryte či mobil ako dlhoročná investícia slovenskému zákazníkovi veľa nehovoria.

 

Najviac veríme Samsungu

Najpredávanejšou značkou na našom trhu je Mobilný telefón Samsung Galaxy, ktorý sa objavil hneď na prvých troch miestach. Najpredávanejším modelom je pritom Samsung GalaxyS10e, pri ktorom výrobcovia sľubujú kvalitný fotoaparát vybavený optickou stabilizáciou, rýchle a predovšetkým bezdrôtové nabíjanie, čítačku odtlačkov prstov a internú pamäť 126 GB. Cena mobilného telefónu sa pohybuje vo výške 480 eur. O kúpe presvedčia prípadných záujemcov aj takmer vždy pozitívne recenzie. Zákazníci chvália rýchle načítavanie stránok, kvalitný reproduktor, fotoaparát, konštrukciu či displej. Medzi jeho veľké plusy patrí podľa hodnotení aj ľahké odomykanie a prijateľné rozmery. Naopak, zákazníci ako častý nedostatok označujú rýchle vybíjanie batérie či veľké množstvo zbytočne predinštalovaných aplikácií.

 

 

Druhým najpredávanejším telefónom na našo trhu je Samsung Galaxy A20e, ktorý poteší svojich zákazníkov dulánou simkartou. V tomto prípade však už hovoríme o výrazne nižšej investícii. Mobilný telefón sa pohybuje okolo 120 eur, avšak jeho výbava zákazníkov príjemne prekvapí. Interná pamäť je oproti predchádzajúcemu mobilnému telefónu výrazne nižšia - máte k dispozícii 32 GB, a hoci je nabíjanie pomerne rýchle, na výhody ako bezdrôtové nabíjanie môžu zákazníci zabudnúť.

 

 

Máte však k dispozícii kvalitný fotoaparát, čítačku odtlačkov prstov a a Android 9.0 Pie, ako pri Samsungu S10e. Tento mobilný telefón predstavuje podľa recenzí príjemnú alternatívu k drahším značkám - za pomerne nižšiu cenu dostanete atraktívny dizajn, dobrú výbavu a výdrž. Jedným z pozitív je doplnková výbava - rýchlonabíjačka.

 

Hoci tretím najpredávanejším mobilným telefónom je opäť rovnaký model v čiernej farbe, na 4. mieste sa nachádza obľúbený iPhone - konkrétne model SE 64GB. Milovníkov technológií poteší procesor Apple A13, čítačka odtlačkov prstov, bezdrôtové nabíjanie a možnosť single Sim + eSim. Mobilný telefón je vodeodolný.

 

 

Pokiaľ si potrpíte na kvalitné fotografie, nebudete sklamaný. Samozrejmosťou je optická stabilizácia, avšak nižšia interná pamäť - 64 GB. Milovníci Applu však určite nebudú sklamaní. Pri kúpe tejto značky stavia zákazník na istotu. Veľmi pozitívne je vnímaný najmä fotoaparát - fotenie za horších svetelných podmienok a v prítmí už pre majiteľov mobilných telefónov nebude problém.

Rovnako pozitívne zákazníci hodnotia aj natáčanie videí. Naopak, nočný režim nijako neprekvapil, a na kvalitný fotoaparát na nočné fotenie si ešte budeme musieť počkať.

Príjemným prekvapením je dlhá výdrž batérie, kvalitný zvuk a celková rýchlosť zariadenia. Jediným mínusom je podľa mnohých zákazníkov veľkosť telefónu - niektorý pokladajú mobil za primeraný, no objavuje sa aj kritika, či to Apple ako výrobca nepreháňa. 

Do prvej desiny najpredávanejších mobilných telefónov sa dostala aj značka XIAOMI, naopak medzi najúspešnejšie medzi zákazníkmi sa neprebojovala značka Huawei.

Odkazy: Mobilné telefóny

Ďalšie články
Často kladené otázky, alebo viac informácii o Najportal.sk (PRE ESHOPY)
16/11/2017 - 22:13

Keďže sa na nás valia tony mailov a telefonátov s otázkami, tak sme sa rozhodli spísať také tie najdôležitejšie a najčastejšie vyskytujúce sa, aby vám pomohli a zároveň aj nás odľahčili.
Najpredávanejšie vysávače
04/10/2020 - 19:16

Vysávač je najlepší priateľ každej pani v domácnosti. Najmä pri malých deťoch, netypicky riešených domácnostiach, starožitných kobercoch, alebo naopak - plávajúcej podlahe či drevených parketách rieši…
Auto máte už prezuté ?
03/10/2018 - 20:11

Aj keď sneh sa našich cestách ešte nieje, motoristi začínajú pripravovať svoje autá na zimnú sezónu. Okrem nevyhnutných kontrol a opráv nás čaká aj pravidelná šoférska povinnosť: výmena pneumatík.